Yaşlı ve çocuklara ağız ve diş bakımı eğitimi

Yozgat Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Bozok Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun ortaklaşa düzenlediği 'Yaşlılarda ve Çocuklarda Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı' eğitim programı kapsamında, Alparslan Türkeş Huzurevi’nde kalan yaşlılara ve anaokulu öğrencilerine ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi.

Yaşlı ve çocuklara ağız ve diş bakımı eğitimiGüncel

Yozgat Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Bozok Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun ortaklaşa düzenlediği 'Yaşlılarda ve Çocuklarda Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı' eğitim programı kapsamında, Alparslan Türkeş Huzurevi’nde kalan yaşlılara ve anaokulu öğrencilerine ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi.

Ağız ve diş sağlığı eğitimi; uygulamalı olarak Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çoruh Türksel Dülgergil, Yozgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Diş Hekimleri, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakım Bölümü öğrencileri tarafından verildi.
Eğitime, Yozgat Vali Yardımcısı Yavuz Güner, Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, Yozgat Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mehmet Akif Karaarslan, Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Karacabey, Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çoruh Türksel Dülgergil, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Etkinlikte, huzurevindeki yaşlılar ziyaret edilerek hem gönülleri alındı hem yaşlıların ağız ve diş bakımları yapılarak diş sağlığı hakkında eğitici bilgiler verildi.

Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, eğitim programı sonrası yaptığı açıklamada, Bozok Üniversitesi ve Yozgat Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliği ile Huzurevi, Rehabilitasyon Merkezi, ilk ve ana okullarda ağız sağlığı ve diş bakımı ile ilgili uygulamaların yapıldığını söyledi.

Rektör Uçar, "Üniversitemizde Yaşlı Bakım ve Çocuk Gelişimi Bölümü'nde okuyan öğrencilerin teoride öğrendiklerini pratikte tecrübe etmesinin meslek hayatına hazır olması bakımından bu tür uygulamalar önem arz etmektedir. Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi ve Yaşlı Bakımı programları, toplumumuzun gerçeği olan bu kesimlere verilmesi gereken hizmetleri en iyi şekilde vermeye gayret ediyor. Yaşlılarımız da kendilerine gösterilen bu ilgiden oldukça memnun görünüyor, bu da bizi memnun ediyor." dedi.

28.11.2014 18:00 - [221233]- CİHAN

Bu Haberle İlgili Yorumlar

  • Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
    Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.
Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın:
Ad Soyad:
Email:
 
Küfür, hakaret ve rencide edici cümleler veya imalar, ayrıca inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Güncel Haberleri

En Güzel Cuma Mesajları 2018 Sözleri

Müslüman Alemi için haftanın en önemli günü şüphesiz Cuma Günleridir. Müminler Cuma günü yaptıkları ibadetin çok daha fazlasını yapıp Allahın rızasını kazanmaya çalışırlar. Bu önemli günde Müslümanlar diğer Müslüman kardeşlerinin Cuma günlerini Cuma Günü Mesajları ile kutlarlar. İşte En Güzel Cuma mesajları sayfası...

  • 27 Haziran Ehliyet sınavı sonuçları açıklandı-Tıkla Öğren!
  • HDP mitingindeki patlamayla ilgili ilk resmi açıklama