Urfanatik Gazetesi tarafından başlatılan okuma kampanyasında dereceye girenler ödüllendirildi

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa"da günlük olarak yayınlanan Urfanatik Gazetesi tarafından başlatılan okuma kampanyası kapsamında dereceye girenlere ödüllerini verdi.

Urfanatik Gazetesi tarafından başlatılan okuma kampanyasında dereceye girenler ödüllendirildiYaşam

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa"da günlük olarak yayınlanan Urfanatik Gazetesi tarafından başlatılan okuma kampanyası kapsamında dereceye girenlere ödüllerini verdi. 

Gazetenin bürosunda gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Vali İzzettin Küçük; okumanın önemine değinerek, kitap okumak için özel zaman ayırmak gerektiğini belirtti. Kitap okumanın önemli işlevleri olduğunu sözlerine ekleyen Vali Küçük: “Kitap okumak önemli bir iştir. Boş zamanları geçirmek için okunmaz. Kitap okumaya özel zaman ayırmalıyız. Kitap okumak beyni geliştiren, dimağı açan, insanların ufkunu geliştiren bir aktivitedir” dedi.

Dereceye giren öğrencilerle bu yüzden gurur duyduğunu belirten Vali İzzettin Küçük; Urfanatik Gazetesi tarafından başlatılan kampanyayı genişleteceklerini, Şanlıurfa"daki 25 okulda kampanyayı Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürüterek her okulda birinci olan öğrenciye çeyrek altın hediye edeceklerini kaydetti.

Kampanyayı başlatan Urfanatik Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tahir Gülebak ise; başlattıkları kampanyayı genişleterek destek veren Vali İzzettin Küçük"e teşekkür etti. ilkokullarda okuma yazmayı özendirmek adına öğrencilere haber hazırlatıp kendi gazetelerinde de yayınladıklarını sözlerine ekleyen Gülebak; böylelikle öğrencinin yazdıklarının yayınlanmasıyla şevklerini arttırmayı amaçladıkları belirtti.

Ödül töreninde dereceye girenlere plaket, çeyrek altın ve ücretsiz gazete aboneliği hediye edilirken, hediyeleri Vali İzzettin Küçük"le birlikte; Basın İlan Kurumu Müdürü Şaban Kalafat ve gazetenin imtiyaz sahibi Tahir Gülebak verdi.

08.03.2015 22:42 - [221656]

Bu Haberle İlgili Yorumlar

  • Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
    Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.
Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın:
Ad Soyad:
Email:
 
Küfür, hakaret ve rencide edici cümleler veya imalar, ayrıca inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.