Şanlıurfa'yı Tanıtacak Yeni Bir Proje

Şanlıurfa Valiliği ile Han Halı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi arasında vatandaşların niteliklerini artırmak ve belge almalarını sağlamak için düzenlenecek halı dokuma kurslarına ilişkin protokol imzalandı.

Şanlıurfa'yı Tanıtacak Yeni Bir ProjeYaşam

Şanlıurfa Valiliği ile Han Halı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi arasında vatandaşların niteliklerini artırmak ve belge almalarını sağlamak için düzenlenecek halı dokuma kurslarına ilişkin protokol imzalandı.

Vali İzzettin Küçük"ün makamında düzenlenen imza törenine; Vali İzzettin Küçük"le birlikte Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu,  Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ve Han Halı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Nurhan Ör katıldı.

Milletvekili Zeynep Karahan Uslu'nun girişimleriyle başlatılan projenin imza töreninde Vali İzzettin Küçük; halk eğitim bünyesinde başlatılacak projenin sadece istihdam sağlanmaya yönelik olmadığını, projenin aynı zamanda kentteki kültürel değerlerin tanıtıma da büyük katkı sağlayacağını kaydetti.

Projede Suriyeli kadınların da istihdam edilmesinin planlandığını anlatan Vali Küçük, "Ücretle sınırlı bir iş değil bu, kadınlar belli bir eğitimden sonra bir sanat sahibi olacak. Kadınlar hayatlarında kendilerini güçlü kılacak bir sanat sahibi olacak" şeklinde konuştu.

Milletvekili Zeynep Karahan Uslu ise imza törenin ardından yaptığı açıklamada; Şanlıurfa'nın tarihi ve dokusuyla dünyada sayılı şehirlerden birisi olduğunu söyledi. Şanlıurfa'nın dünyada eşi ve benzeri olmayan mozaiklere ev sahipliği yaptığını belirten Uslu, "Bu projeyi paylaştığımda bir hayali gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadım. Bu proje sadece kadın istihdamı projesi ya da sadece bir el sanatları ayağa kaldırma projesi değil. Aynı zamanda Şanlıurfa'nın turizm ve kültür değerini arttırmak adına mozaiklerimizi ilk defa ipek halılara işleyerek dünyada seçkin evlere sunmak için gerçekleştirilen bir proje. Kültür ve Turizm Bakanlığından izin almamız halinde yeni açılacak müzede küçük bir iş yerinde halılarımızı sergileyebileceğiz. Şehre gelen turistlere burada küçük ipek halılara işlenmiş mozaikleri tanıtmış olacağız" dedi.

Konuşmaların ardından Vali İzzettin Küçük tarafından, günün anısına Han Halı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Nurhan Ör'e fincan takımı hediye edildi.

08.03.2015 22:18 - [221652]

Bu Haberle İlgili Yorumlar

  • Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
    Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.
Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın:
Ad Soyad:
Email:
 
Küfür, hakaret ve rencide edici cümleler veya imalar, ayrıca inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.