Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısında

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu ToplantısındaGüncel

Diyarbakır Valisi Sayın Hüseyin Aksoy başkanlığında yapılan toplantıya Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük"ün yanı sıra; Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden Daire Başkanı Necati Pirinççioğlu katıldı.

Toplantıda; Aralık 2014 döneminde gerçekleştirilen faaliyetler ile devam eden proje uygulamalarının ilerleme durumları ele alındı. Toplantıda ayrıca; 2015 Yılında 28 Milyon TL Hibe Desteği Verileceği açıklandı.

Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından her yıl hazırlanan programlar çerçevesinde proje teklif çağrısı usulüyle başarılı olan projelere mali destek (hibe) verilirken, 2015 yılında da Hükümetin benimsediği ulusal plan ve stratejilere, Bölge Planında belirtilen temel amaç ve önceliklere uygun olarak yeni projelere destek verilecek. Ajansa ait 2015 yılı Çalışma Programı ve Bütçesininse, Kalkınma Bakanlığı tarafından da onaylandığı belirtildi.

Onaylanan Çalışma Programı ve Bütçe çerçevesinde 2015 yılında proje teklif çağrısı yöntemiyle verilecek desteklere ilişkin olarak Ajans tarafından; KOBİ Mali Destek Programı, Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı, Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programı, Turizm ve Kentsel Altyapı Mali Destek Programı başlıklarında mali destek programı hazırlandı. Hazırlanan programlar için 28 milyon TL bütçe ayrıldığı toplantıda kaydedildi.

Programlara yönelik proje başvuruları için 12 Ocak 2015 tarihinde teklif çağrısı ilan edilecek. Ayrıca; programların detaylarıyla ilgili olarak Bölge kamuoyunu bilgilendirmek için Ocak ayında hem Diyarbakır, hem de Şanlıurfa"da bilgilendirme toplantıları düzenlenecek.

Toplantının sonunda; 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı Kapanış Raporu ve Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından Diyarbakır ve Şanlıurfa ile ilgili olarak yaptırılan araştırma sonucu hazırlanan Yaşam Kalitesi Analizi Raporu Yönetim Kuruluna sunularak Yönetim Kurulu"nun değerlendirme, görüş ve önerileri alındı.

08.01.2015 14:51 - [221628]
Etiketler: Şanlıurfa Valisi, İzzettin Küçük, Karacadağ Kalkınma Ajansı, Diyarbakır Valisi, Hüseyin Aksoy

Bu Haberle İlgili Yorumlar

  • Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
    Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.
Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın:
Ad Soyad:
Email:
 
Küfür, hakaret ve rencide edici cümleler veya imalar, ayrıca inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Güncel Haberleri

En Güzel Cuma Mesajları 2018 Sözleri

Müslüman Alemi için haftanın en önemli günü şüphesiz Cuma Günleridir. Müminler Cuma günü yaptıkları ibadetin çok daha fazlasını yapıp Allahın rızasını kazanmaya çalışırlar. Bu önemli günde Müslümanlar diğer Müslüman kardeşlerinin Cuma günlerini Cuma Günü Mesajları ile kutlarlar. İşte En Güzel Cuma mesajları sayfası...

  • 27 Haziran Ehliyet sınavı sonuçları açıklandı-Tıkla Öğren!
  • HDP mitingindeki patlamayla ilgili ilk resmi açıklama