Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük Gazeteci Derneklerinin Düzenledikleri Etkinliklere Katıldı

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Şanlıurfa"da faaliyet gösteren gazeteci derneklerinin düzenledikleri etkinliklere katıldı.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük Gazeteci Derneklerinin Düzenledikleri Etkinliklere KatıldıGüncel

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Şanlıurfa"da faaliyet gösteren gazeteci derneklerinin düzenledikleri etkinliklere katıldı.

İlk olarak Şanlıurfa Gazeteciler Derneğinin düzenlediği “Medya ve Çözüm Süreci” konulu panele katılan Vali Küçük, burada yaptığı konuşmada; basının demokratik ve özgür toplumların vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu dile getirdi. Basının yalnızca düşünce ve ifade özgürlüğü için değil, gerçeğinde ortaya çıkarılması için önemli görevler üstlendiğini kaydeden Vali Küçük, bu yönüyle basının kutsal bir görevi yerine getirdiğini belirtti.

Yerel basının görev yaptıkları yerlerdeki yerel yöneticilerle mesai ortakları olduğunu sözlerine ekleyen Vali Küçük, şehirdeki noksanlıkların idarecilere yansıtılmasında en büyük görevin basında olduğunu sözlerine ekledi.

Panelin konusuna da değinen Vali Küçük; çözüm sürecinde sadece devletin değil, her bireyin üzerine düşen görevler olduğunu belirterek, Gazeteciler Derneğinin de seçtiği konuyla sorumluluğunu yerine getirdiğini ifade etti. Konuşmaların ardından Vali İzzettin Küçük tarafından panele emeği geçenlere günün anısına dernek tarafından hazırlanan plaketleri takdim etti.

“Medya ve Çözüm Süreci” konulu panele, Vali İzzettin Küçük"ün yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Harran Üniversitesi Rektörü Halil Mutlu, Milletvekilleri Kasım Gülpınar ve Mehmet Akyürek, belediye başkanları STK temsilcileri ve gazeteciler katıldı.

Çalışan Gazeteciler Derneğinden Gazetecilere Anlamlı Gece

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Vali İzzettin Küçük Çalışan Gazeteciler Derneği tarafından organize edilen yemekte gazetecilerle de bir araya geldi.

Şehitlik Çamlıktaki geceye çok sayıda gazeteci katılırken, Vali İzzettin Küçük, çalışan tüm gazetecilerin gününü kutladı. Gecede Vali İzzettin Küçük tarafından görevlerinde başarılı olan Anadolu Ajansı muhabiri Eşber Ayaydın ve Doğan Haber Ajansı muhabiri Ali Leylak"a hediyeleri takdim edildi.

13.01.2015 18:55 - [221640]

Bu Haberle İlgili Yorumlar

  • Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
    Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.
Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın:
Ad Soyad:
Email:
 
Küfür, hakaret ve rencide edici cümleler veya imalar, ayrıca inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Güncel Haberleri

En Güzel Cuma Mesajları 2018 Sözleri

Müslüman Alemi için haftanın en önemli günü şüphesiz Cuma Günleridir. Müminler Cuma günü yaptıkları ibadetin çok daha fazlasını yapıp Allahın rızasını kazanmaya çalışırlar. Bu önemli günde Müslümanlar diğer Müslüman kardeşlerinin Cuma günlerini Cuma Günü Mesajları ile kutlarlar. İşte En Güzel Cuma mesajları sayfası...

  • 27 Haziran Ehliyet sınavı sonuçları açıklandı-Tıkla Öğren!
  • HDP mitingindeki patlamayla ilgili ilk resmi açıklama