Karagöz Ve Hacivat Kitap Okuyor

Karagöz ve Hacivat Kitap Okuyor Türkiye Eğitim Gönüllü eri Vakfı Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi Birecik Emin Saygın İl kokulunda kitap okuma kültürünün yaygınlaşması için etkinliler yapıyor

Karagöz Ve Hacivat Kitap OkuyorMedya

Karagöz ve Hacivat Kitap Okuyor Türkiye Eğitim Gönüllü eri Vakfı Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi Birecik Emin Saygın İl kokulunda kitap okuma kültürünün yaygınlaşması için etkinliler yapıyor.

Geleneksel Türk Tiyatrosunun en büyük örneklerinden olan Karagöz ve Hacivat Gölge Gösterisi ile birlikte çocuklara kitap okumanın önemini sahne gösterimiyle anlatmak ve kitap okuma kültürünün oluşmasını sağlamak amacıyla "Karagöz ve Hacivat Kitap Okuyor!" etkinliği gerçekleştiriliyor.

Mart 2014 'den bu yana Birecik Emin Saygın İlk ve Orta Okulu çocuklarıyla eğitim etkinlikleri gerçekleştiren Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi, çalışmalarını tamamladıktan sonra 16 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleştirdiği "Karagöz ve Hacivat Kitap Okuyor!" etkinliği ile çalışmalarını sonlandırdı.

Ateşböceği Sorumlusu Nihat Türkmen yaptığı açıklamada; "Okulumuz 2. Sınıf ile 8. Sınıf arası çocuklarımızla Kitap okuma etkinlikleri, Eğlen, Öğren, Hijyen ve Bilgi Benim İşim gibi eğitim etkinlikleri gerçekleştirdik. Ülkemizde kitap okuma kültürünü, dış ülkeler ile ülkemizdeki kişi başına düşen kitap okuma oranlarıyla karşılaştırdığımızda bariz bir şekilde görüyoruz. Bu durumda Türk Tiyatrosunun efsanelerinden destek alarak onların dillerinden kitap okumanın ne kadar iyi bir şey olduğunu çocuklarımıza anlatmak istedik" dedi.

Karagöz ve Hacivat Kitap Okuyor! etkinliğine yaklaşık 150 çocuk katıldı.

Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi Birecik'teki çalışmalarını bitirip Şanlıurfa'da çalışmalarına devam edecek.

ŞAFAK

27.05.2014 12:35 - [180874]

Bu Haberle İlgili Yorumlar

  • Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
    Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.
Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın:
Ad Soyad:
Email:
 
Küfür, hakaret ve rencide edici cümleler veya imalar, ayrıca inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitemizin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Medya Haberleri

Balkan-Saka Dostluğu

Kamil SAKA Cengiz BALKAN -SAKA DOSTLUĞU Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka İle Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan iki CHP'li kardeş Belediye olarak sergiledikleri dostane tavırlarla dikkat çekiyorlar

  • Üzülmez Çifti Ak Kadınları Ağırladı
  • Deniz Uçağı Seferleri Başlıyor